Skip to main content

מהנעשה בגרעין

אירועי יום העצמאות, שיפוץ מעונות הגרעין, משלחת תלמידים מקהילת דנוור, כנס רמלה והודעות נוספות

 

יום העצמאות

חברי גרעין יקרים!!, כפי שכבר ראיתם על גבי שלטי החוצות ברחבי העיר, הגרעין הוא שותף מרכזי בטקס יום העצמאות העירוני. העירייה שיתפה אותנו בתוכן המופעים והתאימה אותו לצרכי הציבור הדתי. לאור זאת חשוב מאד שנראה נוכחות גדולה ונוכיח את כוחו הממשי של הגרעין בעיר. רצוי גם להזמין חברים וקרובי משפחה כדי שהטקס ייראה מכובד ומלא קהל. האירוע עצמו יתחיל בשעה שבע בערב, בטקס מעבר בין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ליום העצמאות. הטקס יכלול פעילות של תנועות הנוער שלנו וישתתפו בו גם בתי הספר הממ"ד, כל זאת בהובלת ועדת התרבות הגרעינית. כמו כן טקס הדלקת המשואות העירוני כולל השנה גם הצדעה לגמ"ח החסד של הגרעין. בשם מתנדבי הגמ"ח והפעילים בו, ידליק משואה חברנו ר' איתן שנרב. לאחר מכן, לאורך הערב כולו האמנים שיופיעו על הבמה יהיו גברים!, הראשון שבהם הוא הזמר ישי לפידות [אוף שימח'ס], שהופעתו ותכניו מתאימים במיוחד לצבור שלנו. לאחר הופעתו של ישי לפידות, יימשכו ההופעות על הבמה שיחלו במופע קפוארה. אבקש מאד ש"זליגת" החברים החוצה לא תהיה במאסה אחת בולטת אלא תהיה איטית ומכובדת. ברצוני להודות למנכ"ל העירייה חבר הגרעין עו"ד יאיר רביבו ולאורית עופר מרשת המתנסי"ם על סיועם הנרחב והירתמותם להצלחת הערב. במקום תתקיים תפילת מנחה טרם האירוע בשעה 18:45. תודה גם לכלל המסייעים: וועדת תרבות, אסף גולן, רן ונורית שטראוס ולמובילת האירוע – יעל זילברצויג. למי שרוצה לצפות בהכנות לטקס, החזרה הגנרלית, תתקיים השבוע ביום ה' בשעה 16:00 במתנ"ס דנוור.ההזמנה מצורפת גם בקובץ נפרד.

ביקור משפחת חדד מלוס אנג'לס

ביום רביעי האחרון אירח הגרעין את משפחת חדד, ויקטור, מזל וארבעת ילדיהם מלוס אנג'לס. משפחת חדד אירחה את משלחת הגרעין בביתה שבלוס אנג'לס בחודש שבט השנה, ובשבוע שעבר היא הגיעה לעיר כדי לראות ולהכיר מקרוב את פעילות הגרעין בלוד. במהלך הביקור ערכנו לאורחים סיור בשכונות נווה זית, נווה נוף, רמת אשכול ורמת אלישיב, כן ביקרנו במעונות וקינחנו בסיור במתנ"ס דנוור. בתום הביקור אמרו בני המשפחה כי כשיחזרו ללוס אנג'לס הם יהיו שגרירים של הגרעין בקרב הקהילה היהודית שם וכי הם יסייעו ככל יכולתם להצלחתו וקידומו של הגרעין.

משלחת מדנוור תלמידי כיתה ט' מדנוור

בשבוע של יום העצמאות תתארח בעיר משלחת של תלמידי כיתה ט' מבי"ס הדתי בדנוור. חברי המשלחת ייקחו חלק בטקס המרכזי של יום העצמאות, יעסקו בפעילות התנדבותית במתנ"ס וייפגשו עם חברי הגרעין. זו הפעם הראשונה בה בי"ס הדתי בדנוור שולח משלחת לארץ ואנו עמלים רבות לטובת הצלחת המשלחת על מנת שמשלחות אלו ייהפכו למסורת.

מעונות

הרמת כוסית במעונות לקראת הפסח

בערב חג הפסח עברנו, נחמה ואני בכל מעונות הגרעין ונפגשנו להרמת כוסית עם כל הצוותים החינוכיים. יחד עם הרמת הכוסית והאיחולים המסורתיים לחג חולקו אריזות שי לחג לכל צוות המטפלות.

רישום למעונות הגרעין

על פי נהלי משרד הת"מת, החל הרישום למעונות ביום המימונה. כרגע אחרי גל הרישומים הראשוני נותרו מספר מקומות פנויים במעונות: הרב קוק, צאלה, דנוור. ברצוני לציין כי לכל אורך התקופה האחרונה אנו משקיעים רבות בשיפוץ המעונות ובהכנתם באופן מיטבי לקליטת הילדים, פעילות שיפוץ ופיתוח כזו נערכה כבר במעון הרב קוק ובהמשך הקיץ תיערך פעילות דומה במעונות נוספים. מעבר לכך אנו בוחנים מספר אפשרויות השקעה והסבה של מעונות חדשים לטובת פעילות הגרעין. לשם כך קיימנו סיור עם האדריכלית ענת חנין וכן עם המפקחת מטעם התמ"ת,במטרה לבחון אפשריות להסבת מעון נוסף לתמ"ת, כל זאת על מנת לתת מענה טוב יותר לחברי הגרעין.

מזל טוב לחני כהן

מזל טוב למטפלת חני כהן שילדה בן, תחליף אותה שרה עטיה [עבדה עד עתה כסבב בקבוצת הבוגרים].

כנס רמלה

בשבוע שעבר התקיים בעיר רמלה, כנס משמעותי שעסק בערים המעורבות בישראל. כפי שכבר נכתב בדוא"ל, הכנס היה מכובד, מעניין ומרשים. בהקשר זה יש לציין דוברים שונים לאורך הכנס ציינו לשבח את פעילות הגרעין התורני בלוד וקראו להעתיק את דרך הפעילות של הגרעין לערים נוספות. זכות גדולה הייתה לרב ישראל סמט ולי לייצג בכנס את הגרעין, ובעיקר לקבל את הקרדיטים בשם הגרעין ע"י היו"ר היוצא אילן הררי ואנשים אחרים. יישר כוח לחבר הגרעין, אריאל בן-דוד על הפקת וניהול הכנס, ולוואי שנזכה להפיק אירוע שכזה גם בעיר לוד.

צוות הגרעין

בשעה טובה חגגנו ימי הולדת, למרים שטרית עובדת משק הבית במתנ"ס ולדקלה סיתאלכיל, לרגל יום הולדתן, מזל טוב.

תוכנית אב לחינוך

ביום ראשון השבוע, קיים אגף החינוך העירוני, פורום "תוכנית אב" לחינוך בעיר, הפורום כלל את בכירי העירייה, מנהלי ביה"ס מכלל המגזרים והוא נוהל על ידי איתן פלגי, מוביל התוכנית. מטרת התכנית היא לבנות תכנית אב לחינוך העירוני, קדם יסודי, יסודי ותיכון כשהדגש הוא על הרצף בתוכניות הלימוד בין השלבים השונים. את הגרעין ייצגו בפגישה מנהלי בתי הספר, נציגי הישיבה התיכונית והאולפנה, הגב' תרצה קלמן אחראית החינוך בוועד המנהל ורב הגרעין הרב ישראל סמט. הפורום ימשיך בפעילותו ברצף לאורך כל השנה.

קובץ מצורףגודל
100000.jpg136 ק"ב

תודה רבה למארחי המשפחה מלוס

תודה רבה למארחי המשפחה מלוס אנג'לס, שערכו להם סיור בבית כנסת אהל אברהם, והפגישו אותם עם ועד בית הכנסת כדי לעמוד על הצרכים של הקהילה. המצגת שהעברנו למשפחה תוצג על ידם בפני הקהילה, ובע"ה תעשה את פעולתה.

אין ספק שהזדמנות זו נוצלה היטב , ופתחה אפשרות שנדבנים מקהילת לוס אנגל'ס ינציחו את יקיריהם בעזרת תרומה נכבדה לשיפוץ וחידוש בית הכנסת אהל אברהם ולפעילות תורנית המתבצעת בו.

ועד מנהל יקר - מה עוד צריך לקרות כדי שקולנו ישמע והחלום יהפוך למציאות?

דוד טי