Skip to main content

חבר הגרעין עו"ד יאיר רביבו נבחר למנכ"ל העירייה

חבר הגרעין התורני בעיר ומי שניהל בשש השנים האחרונות את רשת המתנ"סים והצעיד אותה לפריחה, עו"ד יאיר רביבו נבחר השבוע לתפקיד מנכ"ל עיריית לוד. אחרי ההצבעה על מינויו לתפקיד במועצת העיר אמר יו"ר הוועדה הקרואה ראש העיר מאיר ניצן כי"אני מאמין ביכולתו של עו"ד יאיר רביבו לנהל את העירייה באופן מיטבי וראוי ואעשה ככל שיידרש כדי שיצליח בתפקיד חשוב זה." עו"ד יאיר רביבו עצמו אמר כי "היכרותי הרבה עם המערכת העירונית, הניסיון הרב שצברתי ועובדת היותי גם תושב העיר תסייע למאיר ניצן ולהנהלת העיר להצעיד בע"ה את העיר לוד ולהופכה כעיר מובילה בישראל".

בליל כניסתו לתפקיד ולמרות מבול הברכות, הפרחים ושיחות הטלפון התפנה עו"ד רביבו לשבת איתנו לשיחה על חלומותיו ושאיפותיו בתפקיד החדש. יאיר ברכות על המינוי? איך ההרגשה? יש כבר חלומות לעתיד?  

מהרגע שנבחרתי אני ממש מוצף בברכות, וכמובן הרצון שלי הוא להיות שליח ציבור נאמן של כולם. בנוסף לכך כתושב העיר, וכילד שנולד וגדל בה ושהורי גרים בה עד היום. יש לי הרבה חלומות ורצונות לקדם את העיר. לדוגמא כאיש צעיר חוויתי את העזיבה הרבה של הזוגות הצעירים, בניהם חברים רבים שלי, למודיעין ולשוהם אני רוצה להפוך את המגמה ולהחזיר אותם לעיר. ברור לי שאם תהיה כאן בנייה של מערכת חינוכית טובה, ואם נשקם את אזור התעשייה של העיר ונייצר מעטפת שלמה שתשרת זוגות צעירים, הם יחזרו בהמונים אל העיר. חלום נוסף שלי הוא ביחס לגרעין אני רוצה לסייע לו לגדול ל400 משפחות ואחר כך לאלף משפחות ויותר. ציבור כמו חברי הגרעין הוא ממש עוגן חזק ומשמעותי לעיר. עו"ד רביבו מציין לאורך השיחה כולה את הערכתו הרבה ליו"ר הוועדה הקרואה מר מאיר ניצן ואומר ביחס אליו "העיר לוד זכתה שאדם עתיר ניסיון כמאיר ניצן יעמוד בראשה. מדובר באדם שקידם את העיר ראשון והפך אותה לעיר פורחת ומשגשגת. הניסיון העצום שלו בוודאי שיקדם מאד גם את לוד. אני מקווה לסייע לו בשנים הקרובות לקדם את כל התוכניות הרבות שיש לו. מדובר על הבאת קניונים ומסחר ענף לעיר, כזה שיספק תעסוקה רבה לתושבים. בכלל יש לנו אזור תעשייה שניתן לשדרג אותו בצורה רחבה. בהקשר לכך אני יכול לספר כבר כי חטיבת המחשוב והמידע של בנק טפחות הולכת להגיע לעיר. עם הבנק יגיעו מתכנתים רבים. בכלל בנק טפחות ידוע באוריינטציה הדתית שלו ואני מקווה שכך מחד יפתחו לחברי הגרעין מקומות עבודה נוספים ובמקביל יגיעו עוד חברה איכותיים בתחום התכנות לעיר". עו"ד רביבו מציין שבנוסף לחלומות ברמת המקרו הוא לא שוכח את רמת המיקרו ומציין כי יחד עם קידום לוד מבחינה תעסוקתית וחברתית, יש לפעול בעוצמה לשיקום התשתיות של העיר. "בלוד כיום חייבים להשקיע בתשתית עכשיו. מה שנחשב מובן מאליו בכל עיר אחרת ואני מדבר על תברואה וכבישים, לא מובן לצערי בעיר לוד. בנושא זה החלום שלי הוא שיחד עם השאיפות שתיארתי קודם, נעשה זינוק גדול ומשמעותי גם בתחום הזה. אני יודע שלראש העיר יש הרבה תוכניות בנושא ולי כלודאי שכל משפחתו גרה פה זה בראש סדר העדיפויות. אני יודע טוב מאד שיחד עם החלומות יש לשפר גם את הקיים כדי ששתי המגמות יפעלו בהרמוניה".      

עו"ד רביבו, כאיש הגרעין וכדמות מרכזית בו יש לך מה לומר לחברים לרגל בחירתך?                

אני כמובן מודה לכולם ובראש כולם לרב ישראל סמט, לד"ר צור שפיר, לשילה אדלר המנכ"ל, לאהרון אטיאס ולרבים אחרים. אנשי הגרעין צריכים לדעת שעל המהפכה שהם חוללו בלוד מגיע להם ולגרעין לא פחות מפרס ישראל. יצא לי ללוות את הגרעין מראשיתו, למרות שאיני מהקבוצה המייסדת, ומדובר ממש בכוח שהביא לתחיית העיר. אני מקווה להמשיך את הפעילות הברוכה הזו ולעזור לגרעין לצמוח הלאה. בהקשר לכך מכללת "מורשת יעקב" שתעבור לעיר תביא לכאן אלפי סטודנטים דתיים וזה כבר עוד כוח שיחזק את הגרעין. אני גם יכול לבשר שפרויקט הבנייה באחיסמך נפתח לשיווק גם לחברה דתיים לאומיים וחברת משהב מתמודדת על הבנייה שם. מבחינה זו אני שב ואומר כי שאיפתי הגדולה ביותר היא להיות בתפקידי שליח ציבור נאמן כמו שכך הייתי בכל תפקידי הקודמים.